• Poslanie ŠKD

• Hlavným poslaním školského klubu je prispievať k utváraniu čoraz lepších predpokladov na všestranný a harmonický rozvoj osobnosti žiaka. Preto je potrebné klásť dôraz na prelínanie všetkých výchovno-vzdelávacích činností. Odpočinkové a rekreačné činnosti slúžia na odreagovanie a odstránenie únavy z vyučovania na nevyhnutnú regeneráciu duševných a fyzických síl. Vo výchovných činnostiach vedieme žiakov k účelnému využívaniu voľného času , umožňujeme žiakom odpočívať a rekreovať sa tak, aby to zodpovedalo zdravotno-hygienickým zásadám a prispievalo k odstráneniu únavy z predchádzajúcej školskej činnosti prostredníctvom pohybových hier. Pestovať u žiakov návyky každodennej činnosti smerujúcej k tomu, aby sa fyzický pohyb stal pre žiakov radosťou

Školský klub detí zabezpečuje pre deti, ktoré plnia povinnú školskú dochádzku na ZŠ nenáročnú činnosť podľa školského výchovného programu na ich prípravu na vyučovanie a na uspokojovanie a rozvíjanie ich záujmov v čase mimo vyučovania. Pri uskutočňovaní výchovno-vzdelávacej činnosti dbáme na dodržiavanie pravidelného striedania oddychovej a záujmovej aktivity dieťaťa s aktivitou súvisiacou s prípravou na vyučovanie, nezabúdajúc pritom na spontánne potreby detí.

Organizovaním prípravy na vyučovanie budeme viesť žiakov k pravidelnému a sústavnému plneniu školských povinností, k opakovaniu , precvičovaniu a upevňovaniu poznatkov nadobudnutých v škole formou didaktických hier.

Záujmové činnosti tvoria hlavný obsah v ŠKD. Majú pre žiakov osobitý význam, pretože ovplyvňujú všetky stránky jeho osobnosti. Prostredníctvom vzťahov k záujmovým a obľúbeným činnostiam vyvolávame u žiakov na jednej strane nenásilnú túžbu po poznaní, na druhej strane túžbu po uplatnení získaných poznatkov v praktických činnostiach. Je dôležité, aby žiaci mali možnosť poznať všetky oblasti ZČ a osvojili si tvorivý a aktívny prístup k akejkoľvek činnosti.

V našom školskom klube je stále veselo. Hráme sa, spievame, tancujeme, kreslíme, vytvárame rôzne zaujímavé výrobky pre zábavu i pre úžitok. Máme veľa krásnych hračiek a zaujímavých hier. A keď nás toto všetko omrzí, môžeme sa zabaviť pri počítači a popri tom sa aj veľa naučiť. V našom ŠKD je veľmi pekne, útulne a máme aj dostatok miesta na oddych, zábavu i na prácu.