• Upracme Slovensko

• 30. 4. 2024
        • Do fotogalérie bol pridaný nový album Upracme Slovensko.

Pri príležitosti Dňa Zeme sa žiaci 1.stupňa cez združenie Upracme Slovensko zapojili do celosvetovej iniciatívy “World Cleanup Day” (Svetový čistiaci deň), ktorá každý rok aktivizuje vyše 150 krajín a milióny dobrovoľníkov po celom svete v zbieraní odpadu v prírode, mestách a oceánoch. Vďaka materiálnej podpore tohto združenia dostali žiaci rukavice a vrecia, vďaka čomu sme mohli prispieť k čistote našej obce.

• DEŇ ZEME 1.stupeň

• 30. 4. 2024
        • Do fotogalérie bol pridaný nový album DEŇ ZEME 1.stupeň.

Vďaka zaujímavým prednáškam a praktickým ukážkam zažili žiaci 1.stupňa náučný a nezabudnuteľný Deň Zeme. Aj touto cestou ďakujeme manželom Patrikovi a Andrejke Rovným a pani Katke Javorovej za organizáciu.

• Školské kolo súťaže Slávik Slovenska

• 24. 4. 2024
        • Dňa 16.4.2024 sa konalo školské kolo speváckej súťaže Slávik Slovenska.

V I. kategórii bolo nasledovné umiestnenie:

1. miesto - Zojka Benadová 3.A

2. miesto - Zarka Slobodová 1.A

3. miesto - Peťko Sloboda 3.A, Adelka Grznárová 2.A

V II. kategórii bolo nasledovné umiestnenie:

1. miesto - Dávid Pauk

Umiestneným žiakom blahoželáme a ostatných súťažiacich oceňujeme za ich snahu prezentovať piesne.

• Deň Zeme v 6.A

• 23. 4. 2024
        • Do fotogalérie bol pridaný nový album Deň Zeme v 6.A .

Žiaci 6 ročníka na blokovom vyučovaní, vysádzali okrasné rastliny do vyzdobených kvetináčov z pneumatík. V ďalšej časti mali teóriu o fotosyntéze a v záverečnej časti vyrábali hmyzie domčeky.

• Deň Zeme v 7.B a 8.B

• 23. 4. 2024
        • Do fotogalérie bol pridaný nový album Deň Zeme v 7.B a 8.B.

Deň Zeme si každoročne pripomíname na našej škole. Jedná sa o ekologicky motivovaný sviatok, ktorý nás upozorňuje na vplyv ničenia životného prostredia a rozvíjajúcu sa diskusiu o možných riešeniach zabrániť znečisteniu. A práve takouto diskusiou si dnes prešli aj žiaci našej školy. Netradične sa žiaci 7. a 8. ročníkov zúčastnili prednášky v múzeu Kutuzova v Rišňovciach a prednášku viedol odborník pán Ing. Miroslav Javor , Ph.D. Odborná a tematicky zaujímavá prednáška viedla našich žiakov k zamysleniu nad vlastným vnímaním ochrany nášho životného prostredia. Týmto sa chceme spoločnosti Javorovci s.r.o. srdečne poďakovať. V druhej časti dnešného vyučovania pracovali žiaci v teréne a vďaka sponzorom, ktorí nám darovali zelené rastliny, sme zveľadili okolie našej školy. Poďakovanie patrí firmám ProRain spol. s r.o. Nitra a Jozefovi Urbanovi Hájske. Po praktickej časti v teréne sa žiaci presunuli do tried a v rámci medzipredmetových vzťahov spracovali informácie uvedené v Encyklike pápeža Františka „Laudato si“ o ochrane životného prostredia. Na záver patrí poďakovanie všetkým žiakom, ktorí so snahou zveľadili okolie školy.

• Medzinárodný deň šťastia

• 23. 4. 2024
        • Do fotogalérie bol pridaný nový album Medzinárodný deň šťastia.

Žiacka rada aj tentokrát pripravila aktivitu pre žiakov. Žiaci na našej škole si mohli vylosovať lístok s príjemnou aktivitou a niekomu urobiť radosť alebo vyčariť úsmev na tvári. Deň šťastia spestril vyučovanie na našej škole.

• Deň Zeme v 7.A

• 23. 4. 2024
        • Do fotogalérie bol pridaný nový album Deň Zeme v 7.A .

Žiaci sa zúčastnili na poučnej prednáške pod vedením pána Javora, z ktorej si odniesli cenné informácie. Ďalej si vypracovali pracovné listy k téme uhlíková stopa a pracovný list z matematiky. Na záver blokového vyučovania si zasadili mikrobylinky do debničiek, ktoré si vopred pripravili na hodinách techniky.

Piatok 3. 5. 2024