• Deň nepárnej ponožky a prevencia proti šikane

• 28. 11. 2023
        • Do fotogalérie bol pridaný nový album Deň nepárnej ponožky a prevencia proti šikane.

Mesiac november je charakteristický pripomínaním si dôležitosti vzájomnej tolerancie a prevenciou proti šikane. Program prevencie šikany začal dňom nepárnej ponožky, kedy si každý mohol obuť jednu ponožku inú ako druhú a ukázať, že je proti šikane. Žiaci 9.ročníka vytvorili komix s témou šikany, ktoré boli použité na vysvetlenie témy pre žiakov nižších ročníkov.

• Stolný tenis

• 22. 11. 2023
        • Do fotogalérie bol pridaný nový album Stolný tenis.

Naše dievčatá aj chlapci sa zúčastnili na stolnotenisovom turnaji, ktorý sa konal na Gymnázium Cyrila a Metoda v Nitre. Turnaja sa zúčastnilo 10 škôl v rámci kategórie dievčat a 20 škôl v kategórii chlapcov. Naše dievčatá obsadili výborné 5.miesto a chlapci skončili na 9. mieste. Veľmi dobre sme si zahrali, zasúťažili a spoznali nové priateľstvá.

• Spisovateľ Daniel Hevier

• 22. 11. 2023
        • Do fotogalérie bol pridaný nový album Spisovateľ Daniel Hevier.

V kultúrnom dome sa žiaci našej školy stretli so slovenským spisovateľom Danielom Hevierom, s ktorým viedli rozhovor a dozvedeli sa o jeho živote a práci. Deti si mohli zakúpiť knihy, do ktorých im pán Hevier napísal venovanie.

• Projekt „Poznaj prírodu zblízka“

• 21. 11. 2023
        • Do fotogalérie bol pridaný nový album Projekt „Poznaj prírodu zblízka“.

Do projektu sa zapojili žiaci siedmeho a ôsmeho ročníka. Žiaci vytvorili obsah informačnej tabule, ktorú osadili aj s pánom školníkom a sú na nej rastliny nachádzajúce sa v našom areáli školy. V októbri žiaci vysadili ovocné stromčeky a vytvorili malý ovocný sad. Na hodinách techniky žiaci vytvorili drevené popisné tabuľky, ktoré namaľovali vodeodolnou farbou a následne napísali názvy jednotlivých rastlín. Po zhotovení tabuliek, sme ich umiestnili v areáli školy na príslušné miesta. Pri realizácii projektu žiaci spolupracovali, zadeľovali si úlohy a osvojili si nové zručností , a tak vytvorili príjemné prostredie v okolí svojej školy. Tento projekt sa uskutočnil vďaka podpore Nadačného fondu Kaufland.

• Putujeme do Zbehov za ľudovou piesňou

• 20. 11. 2023
        • Do fotogalérie bol pridaný nový album Putujeme do Zbehov za ľudovou piesňou.

Dňa 16. novembra sa konal 4. ročník súťaže detí v speve ľudových piesní ,,Putujeme do Zbehov za ľudovou piesňou". Hlavným cieľom sútaže bola propagácia spevu ľudových piesní medzi deťmi. Našu školu reprezentovali v I. kategórii 1.-2. ročník Naomi Demovičová z 1.A a Ninka Miklovičová z 2.A. V II. kategórii 3.-4. ročník Peťko Sloboda 3.A, Zojka Benadová 3.A a Dávid Pauk 4.A. Dávidko získal 1.miesto vo svojej kategórii. Žiakom ďakujeme za reprezentáciu školy a Davidkovi ešte raz gratulujeme!

• Angličtina - 4.A

• 17. 11. 2023
        • Do fotogalérie bol pridaný nový album Angličtina - 4.A.

Žiaci na hodine angličtiny pracovali s obrázkami, ktoré si vyrobili. Používali otázku "Do you like ...?" a spolupracovali medzi sebou. Išlo o rozvoj komunikačných schopností. Deti boli šikovné a "hra" sa im páčila.

Piatok 3. 5. 2024