• OZNAM MŠ

• 14. 6. 2023
        • Oznamujem všetkým zákonným zástupcom detí v materskej škole, aby ihneď skontrolovali deťom vlasy, nakoľko máme zase nahlásený výskyt pedikulózy (voš detská). Napriek tomu, že v sme vykonali v priestoroch zariadenia riadnu a dôslednú dezinsekciu, problém trvá ďalej. Preto, podľa návrhu pracovníčok RÚVZ, musí byť teraz nariadená frontálna dezinsekcia, t.z., že každému dieťaťu z materskej školy musí zákonný zástupca skontrolovať vlasy. Ak objaví vši, dieťa nesmie priniesť do zariadenia a okamžite začne primeranú liečbu. Pani učiteľky pri preberaní detí, za asistencie zákonného zástupcu, prezrú vlasy každému dieťaťu.

Ďakujeme za pochopenie. Kolektív MŠ

• Deň otvorených dverí v 4. A.

• 2. 6. 2023
        • Do fotogalérie bol pridaný nový album Deň otvorených dverí v 4. A..

Blokové vyučovanie-prírodoveda, výtvarná výchova. Téma:Chránené rastliny a chránené živočíchy. Aktivity - pexeso, domino, sudoku, plagáty a iné. Rodičia, starí rodičia i mladší súrodenci sa zabavili na rôznych aktivitách. Nakoniec si žiaci zasúťažili a hľadali poklad - sladkú odmenu.

• Týždeň duševného zdravia

• 30. 5. 2023
        • Do fotogalérie bol pridaný nový album Týždeň duševného zdravia.

22.5-28.5. je vyhlásený za Európsky týždeň mentálneho zdravia. Problematike duševného zdravia sme sa venovali aj my na škole, kde každé ráno mohli žiaci s učiteľmi cvičiť zopár techník na uvoľnenie,či zlepšenie pozornosti, ktoré potom neskôr môžu aplikovať aj na ďalších hodinách. Žiaci počas tohto týždňa mali taktiež špeciálnu hodinu venovanú duševnému zdraviu a jeho podpore, vyskúšali si relaxácie a každý deň mohli splniť úlohy na zlepšenie pohody, ktoré boli vyvesené na nástenke. Posledné dni si taktiež žiaci vyskúšali niečo nové a prestávky mali spríjemnené o hudbu či tanec.

• NabV - Mariánska púť

• 30. 5. 2023
        • Do fotogalérie bol pridaný nový album NabV - Mariánska púť.

Žiaci našej školy zvládli turistické putovanie lesom, tentokrát 9km z Rače do Mariánky, odmenou bolo pre nich občerstvenie a pripravené zábavné workshopy. Na záver sa všetci zúčastnili svätej omše, celá púť sa niesla v duchu "Krajší svet s Máriou". Za ich výdrž a prekonanie seba k turistike a spoločne strávenému dňu počas víkendu im patrí pochvala.

• Dejepis 5.A

• 26. 5. 2023
        • Do fotogalérie bol pridaný nový album Dejepis 5.A.

Na hodinách dejepisu vytvorili piataci hlinené doštičky s klinovým písmom a listinu písanú hlaholikou.

• Občianska náuka - 9. ročník, EXKURZIA

• 24. 5. 2023
        • Do fotogalérie bol pridaný nový album Občianska náuka - 9. ročník, EXKURZIA.

Žiaci sa v rámci výučby na tému "Výrobný proces" zúčastnili exkurzie vo firme TECHNOV, kde sa mohli pozrieť na samotný výrobný proces a jeho programové riadenie. Naši deviataci, predovšetkým chlapci, ktorí odchádzajú študovať na elektrotechnické školy si mohli takto ozrejmiť ich budúce povolanie v oblasti programovania a niektorých oslovila aj možnosť brigádovať v tejto firme. Ďakujeme firme TECHNOV za sprostredkovanie exkurzie.

Sobota 18. 5. 2024