• Deň Zeme v 6.A

• 23. 4. 2024
        • Do fotogalérie bol pridaný nový album Deň Zeme v 6.A .

Žiaci 6 ročníka na blokovom vyučovaní, vysádzali okrasné rastliny do vyzdobených kvetináčov z pneumatík. V ďalšej časti mali teóriu o fotosyntéze a v záverečnej časti vyrábali hmyzie domčeky.

• Deň Zeme v 7.B a 8.B

• 23. 4. 2024
        • Do fotogalérie bol pridaný nový album Deň Zeme v 7.B a 8.B.

Deň Zeme si každoročne pripomíname na našej škole. Jedná sa o ekologicky motivovaný sviatok, ktorý nás upozorňuje na vplyv ničenia životného prostredia a rozvíjajúcu sa diskusiu o možných riešeniach zabrániť znečisteniu. A práve takouto diskusiou si dnes prešli aj žiaci našej školy. Netradične sa žiaci 7. a 8. ročníkov zúčastnili prednášky v múzeu Kutuzova v Rišňovciach a prednášku viedol odborník pán Ing. Miroslav Javor , Ph.D. Odborná a tematicky zaujímavá prednáška viedla našich žiakov k zamysleniu nad vlastným vnímaním ochrany nášho životného prostredia. Týmto sa chceme spoločnosti Javorovci s.r.o. srdečne poďakovať. V druhej časti dnešného vyučovania pracovali žiaci v teréne a vďaka sponzorom, ktorí nám darovali zelené rastliny, sme zveľadili okolie našej školy. Poďakovanie patrí firmám ProRain spol. s r.o. Nitra a Jozefovi Urbanovi Hájske. Po praktickej časti v teréne sa žiaci presunuli do tried a v rámci medzipredmetových vzťahov spracovali informácie uvedené v Encyklike pápeža Františka „Laudato si“ o ochrane životného prostredia. Na záver patrí poďakovanie všetkým žiakom, ktorí so snahou zveľadili okolie školy.

• Medzinárodný deň šťastia

• 23. 4. 2024
        • Do fotogalérie bol pridaný nový album Medzinárodný deň šťastia.

Žiacka rada aj tentokrát pripravila aktivitu pre žiakov. Žiaci na našej škole si mohli vylosovať lístok s príjemnou aktivitou a niekomu urobiť radosť alebo vyčariť úsmev na tvári. Deň šťastia spestril vyučovanie na našej škole.

• Deň Zeme v 7.A

• 23. 4. 2024
        • Do fotogalérie bol pridaný nový album Deň Zeme v 7.A .

Žiaci sa zúčastnili na poučnej prednáške pod vedením pána Javora, z ktorej si odniesli cenné informácie. Ďalej si vypracovali pracovné listy k téme uhlíková stopa a pracovný list z matematiky. Na záver blokového vyučovania si zasadili mikrobylinky do debničiek, ktoré si vopred pripravili na hodinách techniky.

• Futbal Dievčatá

• 18. 4. 2024
        • Do fotogalérie bol pridaný nový album Futbal Dievčatá.

Dievčatá 5 a 6 ročníka zaknihovali veľký úspech, keď v silnej konkurencii postúpili do krajského kola. Držíme palce v ďalších kolách . Gratulujeme

• Včielky pre školy

• 16. 4. 2024
        • Do fotogalérie bol pridaný nový album Včielky pre školy.

Projekt EDUBEE - včielky pre školy vznikol s cieľom praktickej podpory teoretickej výučby predovšetkým žiakov materských a základných škôl zameraných na environmentálnu výučbu. Žiaci 1.A a 2.A mali najskôr možnosť podieľať sa na tvorbe domčekov pre včielky, ktoré boli následne umiestnené na školskom dvore. Neskôr nám boli doručené včielky vo forme tzv. kokónov v papierovej liahni. Papierové liahne žiaci umiestnili do domčekov. Momentálne čakáme na liahnutie včielok. Samotárske včielky rodu OSMIA podobne ako iný hmyz sa podieľajú nemalou mierou na opeľovaní najmä ovocných stromov a preto poznanie spôsobu ich života a ochrany je jednou z prioritných tém našej environmentálnej výučby. Aj touto cestou chceme poďakovať nášmu šikovnému pánovi školníkovi za výrobu domčeka a jeho osadenie.

• ZÁPIS DO MATERSKEJ ŠKOLY 2024/2025

• 12. 4. 2024
        •      K zápisu do materskej školy je potrebné priniesť:

• žiadosť podpísanú obidvomi zákonnými zástupcami,
          • potvrdenie o zdravotnej spôsobilosti dieťaťa od všeobecného lekára pre deti a dorast, ktoré obsahuje aj údaj o povinnom očkovaní,
          • ak ide o dieťa so špeciálnymi výchovno-vzdelávacími potrebami, zákonný zástupca predloží aj vyjadrenie príslušného zariadenia výchovného poradenstva a prevencie a odporučenie všeobecného lekára pre deti a dorast,
          • ak je potrebné aj čestné vyhlásenie k zadováženiu podpisu druhého zákonného zástupcu,
          • písomné vyhlásenie k podaniam týkajúcich sa výchovy a vzdelávania, o ktorých sa rozhoduje v správnom konaní.

Zákonný zástupca môže podať žiadosť:

• osobne,
          • poštou alebo kuriérom na adresu materskej školy,
          • e-mailom alebo odoslaním naskenovaného podpísaného tlačiva prostredníctvom e-mailu,
          • prostredníctvom podania doručeného do elektronickej schránky školy,
          • prostredníctvom elektronického dokumentu, ktorý je autorizovaný kvalifikovaným elektronickým podpisom.

Prijímanie detí do materskej školy:

Na predprimárne vzdelávanie sa prijíma dieťa od troch rokov veku; výnimočne možno prijať dieťa od dovŕšenia dvoch rokov veku. Pre dieťa, ktoré dosiahne päť rokov veku do 31. augusta príslušného kalendárneho roka, je predprimárne vzdelávanie povinné. Podľa § 59 ods. 2 zákona č. 245/2008 Z. z. o výchove a vzdelávaní (školský zákon) a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov (ďalej len „školský zákon“) sa na predprimárne vzdelávanie v materskej škole prednostne prijímajú:

• deti, ktoré pokračujú v plnení povinného predprimárneho vzdelávania,
          • deti, pre ktoré je predprimárne vzdelávanie povinné,
          • deti, ktoré majú právo na prijatie na predprimárne vzdelávanie, t. j. deti ktoré dovŕšia 4 roky do 31. augusta príslušného kalendárneho roka.

Všetky tlačivá sú dostupné na stránke školy v časti „materská škola“, alebo v materskej škole v deň zápisu.

Nevyhnutnou podmienkou prijatia dieťaťa do MŠ je, aby dieťa malo osvojené základné hygienické a samoobslužné návyky a je primerane samostatné (nemá plienky, samostatne je lyžicou, pije z pohára, používa WC, umyje si ruky, oblečie si základné časti odevu, obuje sa).

Rozhodnutie o prijatí dieťaťa do materskej školy vydáva riaditeľka školy do 30. júna 2024.

Streda 24. 4. 2024